Hakkımızda

Yıl 1981. Karmez Gıda dondurulmuş döner üretmek amacıyla Almanya’da kuruldu. Kalitesi, tavizsiz hijyen anlayışı ve insan odaklı üretim yapısıyla kısa sürede tüm Avrupa’da adını Türk döneriyle özdeşleştiren firma 1996 ‘da Türkiye pazarına girdi.

İzmir Kemalpaşa’da  kurulu 10 bin metrekare kapalı alanında ekmek ve unlu mamüller üreten firma 2008 başında dev bir atılıma daha imza attı. Avrupa da yüzlerce yıllık bir kültür olan  fırın atıştırmalıkları (Bakery & Snacks) artık BAKS Cafe ayrıcalığıyla Türkiye’de.

Malzeme temin sürecinden; tüketiciye kadar tüm üretim zincirinde kalite ve hijyeni esas alan BAKS tedarikçi firmalarından üretim izni, üretim sertifikası, kalite sistem belgelerinin (ISO 22000, HACCP, BRC) tam ve eksiksiz olmasına özen gösterir, ISO 9001 kalite standardı belgesini talep eder.

Ayrıca Kalite Kontrol birimi düzenli olarak tedarikçi firmaları denetler. Ar-Ge birimince hazırlanan spektler dahilinde üretim yapılır. BAKS’ın tedarikçileri arasında sektörlerinin dev isimleri yer alır.

Özel laboratuarlarında girdi, proses ve son ürün analizlerini üstün teknolojisi doğrultusunda yapan firmalardır tedarikçileri. BAKS Cafelerde Personel ve ortam hijyenlerine büyük önem verilmektedir.

Tam hijyenik, kaliteli ve güvenilir ürünleri müşterileriyle buluşturan BAKS Cafe yaklaşık 300 adet ürün yelpazesiyle sektörün öncüsüdür.

Şehir yaşamının hızlı ve yorucu temposu... ve bu temponun yarattığı stres ortamı içerisinde ferah bir mekan; birbirinden besleyici sağlıklı ürünler...

Hızlı tüketim formatına göre şekillendirilen BAKS Cafe’ler zamanı olmayan onlarca meslek grubundan binlerce insana sağlıklı, güvenilir ve ucuz beslenme imkanı sunar.

Her gün binlerce kişi Baks Cafeler’de sıcak çayını, kahvesini ya da vitamin deposu taze meyve suyunu yudumlarken; sabah saatlerinde Kahvaltı tabakları, Soğuk sandviçler, Tostlar, geleneksel Türk Börekleri ve poğaçalarının tadına gönül rahatlığıyla bakar.…

Baks Cafe mönüsüne öğle saatlerinde birbirinden farlı Sıcak Lezzetler ve Salatalar da eklenir.

Avrupa’nın özel lezzetlerini Türk mutfağı ve damak tadıyla harmanlayarak oluşturduğu özgün tatları; Donut, Berliner, Spandauer Muffin, seçkin bir ortamda masanıza getiren BAKS Cafeler de birbirinden enfes, Browniler, Cheesecake'ler (Kaesekuchen), Tiramisular, Çikolata parçacıklı ve krokanlı pastalar her gün sizler için özenle hazırlanır.

Zaman sıkıntısı yaşayan BAKS Cafe müşterileri paket servis hizmeti ile siparişlerini özel telefon sisteminden yada www.baks.com.tr adresinden online olarak yapabilirler.

2008 yılında hizmete başlayan BAKS Cafeler, İzmir’de Konak , Kordon, Gıda Çarşısı, Kıbrıs Şehitleri, Çankaya, Bayraklı (Adliye), Karşıyaka, Işıkkent, Bornova (Küçükpark), Hatay (Nokta), Mavişehir (Egepark AVM) olmak üzere 11 , İstanbul Batı Ataşehir şubesi ve Manisa Merkez şube de eklenerek toplam 13 satış noktasına ulaşmıştır.

BAKS Cafe , yeni bir iş kurmak isteyen girişimcilere franchise sistemi ile sunulmaktadır. BAKS franchise modelleri anahtar teslim kurulmaktadır. BAKS konseptleri iki farklı model ile hizmete sunulmaktadır. 50 m2 ye kadar corner ,kioks tipi küçük alanlarda , 150 m2 ve üzeri büyük alanlarda kurulabilir. BAKS bölge analizlerini ,mimari tasarımını ,eğitim danışmanlığı desteğini ve operasyonel denetimini , BAKS standartlarını sağlayabilmek amacıyla sistem tarafından sunar.